9. Bruk av våre nettløsninger
SPK benytter egne nettsider, pensjonsbloggen og sosiale medier for å informere og veilede medlemmene våre. Det er helt frivillig å oppgi personopplysninger når du besøker våre sider. Dersom du bruker kontaktskjema eller chat, trenger vi e-postadressen din for å kunne svare deg. Behandlingen av opplysningene bygger på ditt samtykke, med mindre annet er spesifisert.
Verktøy vi bruker
- Piwik Pro: Styrer samtykke av informasjonskapsler og analyse av brukermønstre
- Silktide: Brukes til analyse av kvalitet, slik som stavekontroll og lenker, samt analyse av brukermønstre
Innloggede sider - "Min side" og "Min virksomhet"
På våre innloggede sider, "Min side" og "Min virksomhet", bruker vi verktøy for å forbedre tjenestene:
- Survey Xact: Brukes til å innhente samtykke for utsendelse av brukerundersøkelser via e-post
- HotJar: Samler inn anonyme tilbakemeldinger for å forbedre brukeropplevelsen
Personvern og sikkerhet
Vi anonymiserer IP-adresser før de lagres, slik at de ikke kan spores tilbake til deg. Vi respekterer også "Do Not Track"-innstillinger i nettleseren din.
Tilbakemeldinger og kurs
- Funksjonen "Fant du det du lette etter?" lar deg gi anonyme tilbakemeldinger. Ikke oppgi personlig informasjon i denne løsningen. Har du behov for å gi oss en beskjed så kan du klikke på "skriv til oss" nederst på alle sider og logge inn på Min side, og sende oss en beskjed via vårt kontaktskjema.
- Ved kursregistrering lagrer vi informasjon for administrasjon. Personopplysninger slettes 6 måneder etter kurset.
Pensjonsbloggen og sosiale medier
- Vi administrerer Pensjonsbloggen for å informere om pensjon. Vi oppbevarer din e-post adresse dersom du selv har valgt å abonnere på nyhetsbrevet, som sender ut informasjon når det er publiesrt nytt blogginnlegg.
- Det er mulig å kommentere på bloggen, men ikke oppgi personlig informasjon for å beskytte dine personopplysninger.
- Vi bruker Facebook og LinkedIn for informasjon, men har ikke tilgang til dine private opplysninger.
Informasjonskapsler (cookies)
Informasjonskapsler er små tekstfiler som lagres på enheten din når du besøker nettsiden vår. Vi bruker disse for å forbedre brukeropplevelsen og samle anonym statistikk. Du må gi ditt samtykke før vi lagrer visse typer informasjonskapsler, som funksjonelle og de for statistikk. Nødvendige informasjonskapsler kan ikke velges bort, da de sikrer at nettsiden fungerer.
Du kan når som helst endre dine valg ved å klikke på ikonet nederst til venstre på nettsiden. Informasjon om hvordan du administrerer informasjonskapsler på enheten din finner du på Nettvett.no.
Oversikt over informasjonskapsler
I samtykkeløsningen fra Piwik Pro (i popup'en) kan du se en komplett oversikt over alle informasjonskapsler som vi benytter. Her er en kort oversikt over noen hovedtyper av informasjonskapsler som vi benytter:
Kapsel navn | Utløpstid | Løsning | Beskrivelse |
---|---|---|---|
ARRAffinity | Når nettleserøkten avsluttes | euwa.puzzel.com | Brukes til vårt chat-verktøy. |
ASP.NET_ SessionId | Når nettleserøkten avsluttes | SPK.no | Brukes til å identifisere en nettleser for dette ene besøket. |
ppms_privacy | 1 år | Piwik Pro | Lagrer valget om du har godkjent eller ikke godkjent informasjonskapsler. |
_Request VerificationToken | Når nettleserøkten avsluttes | SPK.no | En sikkerhets / autorisasjonskapsel som sjekker at nettstedet ikke misbrukes |
pk_id | 13 måneder | SPK.no (Piwik Pro) | Registrerer en unik ID som brukes til å generere statistiske data om hvordan den besøkende bruker nettstedet. |
pk_ses | 30 minutter | SPK.no (Piwik Pro) | Generere statistiske data om hvordan den besøkende bruker nettstedet på et besøk. |